נהיגה מונעת – כל מה שצריך לדעת

צברתם 12 נקודות ומעלה לרעתכם ברישום של משרד התחבורה?

ברכותינו, אתם נדרשים לעבור קורס לנהיגה מונעת.

אם אתם לא בטוחים מאיפה נחת עליכם הקורס הזה, אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא ולגלות מה מצפה לכם בקורס.

 

קודם כל, מהי שיטת הנקודות?

שיטת הנקודות היא השיטה בה משתמש משרד התחבורה בישראל, כדי "להעניש" נהגים על כך שהפרו את כללי התעבורה או לא צייתו לחוק. לצד כל עבירה שנהג יכול לעשות קבועות מספר נקודות שאותן הוא צובר לרעתו.

למשל – נהג שנוסע ללא אורות יצבור לרעתו שתי נקודות, נהג שלא ציית לתמרור עצור יצבור ארבע נקודות, נהג שנוסע ללא חגורת בטיחות יצבור שש נקודות, וכן הלאה.

מספר הנקודות הגבוה ביותר שנקבע לעבירה הוא עשר נקודות, שאותם מקבל מי שעלה על ההגה לאחר ששתה אלכוהול. ניתן לראות שהעבירה נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא עבירה שלמשרד התחבורה קשה מאוד להשלים איתה, ומספר הנקודות הגבוה שבצד העבירה נועד על מנת להרתיע נהגים מלעבור אותה.

 

קורס נהיגה נכונה בסיסי

קורס זה מיועד למי שצברו לרעתם בין 12-22 נקודות. מטרת הקורס היא לרענן את הידע של הנהגים באשר לחוקי התעבורה וההתנהגות הראויה בעת נהיגה.

 

קורס נהיגה נכונה ייעודי

קורס זה מיועד למי שצברו לרעתם בין 24-34 נקודות. קורס זה לא נועד רק לשם ריענון הידע של הנהג, אלא כדי לתת לו דגשים קונקרטיים לגבי נושאים שעליו לשפר במהלך הנהיגה, על מנת שלא יצבור נקודות נוספות.

 

איזה חומר מועבר במסגרת הקורס?

הקורס מתבצע בלמידה עיונית של כ- 12 שעות בכיתה (שמתפרשות על מספר מפגשים), ומועבר על ידי מורה תעבורה מוסמך. במהלך הקורס עוברים על לוח התמרורים ותקנות התעבורה, ולומדים אותם על בוריים.

בנוסף, במהלך הקורס מוקרנים סרטונים שמתעדים מקרים של נהיגה לא נכונה ותאונות דרכים, ומשתתפי הקורס נדרשים לומר כיצד הם היו נוהגים במקרה כזה או מה היה צריך לשנות כדי להימנע מלהגיע למצב של תאונה.

בסוף הקורס המשתתפים נבחנים על החומר שהועבר להם, על מנת לוודא כי הקורס אכן תרם להם והחומר שנלמד אכן ייושם.

 

מה עולה בגורלן של הנקודות שצברתי לאחר שסיימת את הקורס?

אולי תתאכזב לשמוע, אבל אחרי סיום הקורס הנקודות שצברת לא נעלמות. כל נקודה שנצברת נשארת בתוקף למשך שנתיים מיום עבירת העבירה – גם אם הנהג עבר קורס נהיגה מונעת.

אם נהג שעבר קורס ממשיך לצבור נקודות גם לאחר מכן, הן מתווספות לנקודות שכבר קיימות לו – והוא ימצא את עצמו מהר מאוד בקורס נהיגה מונעת נוסף (ואף ייתכן שיוטלו עליו סנקציות נוספות, במידה ונראה כי הקורס לא מהווה פתרון מספיק טוב).

לסיום – עשו לעצמכם טובה, ותנהגו בהתאם לחוקי התנועה ותנאי הדרך!

 

 

אולי תאהבו גם את:

העונשים על מהירות מופרזת

כחלק מהמניעה לתאונות הדרכים בארץ מוטלים עונשים כבדים על נהגים העוברים על החוק, שחלקם אף כוללים מאסר בפועל. המאמר יפרט את העונשים על מהירות מופרזת

קרא עוד »
נהיגה באמצעות רישיון זר

רישיון נהיגה זר של עולה חדש, תייר, תושב ארעי או תושב חוזר כפופה לנהלים של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים. במאמר הבא נסביר מתי אפשר לנהוג

קרא עוד »
עורך דין תעבורה

נהיגה זו אחת מאותן הפעולות שאנחנו עוסקים בהן בחיי היומיום מבלי שבכלל נשים לב. למעשה, כל מי שיש לו רישיון נהיגה רגיל לנהוג וכלל לא

קרא עוד »