עצר אתכם שוטר על נהיגה בשכרות? מה עושים?

עו"ד ערן בן עמי, מומחה לדיני תעבורה מציג את המדריך המלא לגבי התנהלות מול שוטרים בעת חשד לנהיגה בשכרות.

תפס אתכם שוטר? כללי התנהגות

בדיקות של שוטרים ברחבי הארץ הן בדיקות שגרתיות למדי, ונועדו להגביר את האכיפה בעבור אלו אשר נוהגים שיכורים. על כן, ההסתברות שאתם עלולים להיתפס היא גבוהה, ועל כן ההמלצה הראשונית והחשובה ביותר היא לא לעלות בשום פנים ואופן על הרכב במידה ושתיתם אלכוהול. במידה ואכן שתיתם, דעו כי אתם חשופים למשפט פלילי ולעונשים כבדים ביותר, אשר יכולים לנוע בין שלילית רישיון ועד עונשי מאסר בפועל. יחד עם זאת, עמידה בכללי התנהגות יכולה להפחית באופן משמעותי את הענישה, עד לכדי זיכוי. להלן כמה כללי התנהגות אל מול שוטרים מפי נהיגה בשכרות עם ערן בן עמי:

איש שותה אלכוהול

  • במידה והשוטר מבקש מכם לעצור לצורך בדיקה, עשו זאת באופן מידי. הימנעות מעצירה כמו גם התחמקות משוטר היא עילה משמעותית אשר יכולה לעמוד כנגדם בשימוע כמו גם בבית המשפט, וזאת משום שמדובר בעבירה של אי ציות לשוטר. על כן, חשוב להישמע להוראות ולעצור באופן מידי.
  • בעת עצירה ע"י שוטר יהיה עליכם להציג פרטים מזהים. לכן, הדבר החשוב ביותר הוא לוודא כי כאשר אתם נכנסים לרכב יש ברשותכם תעודת זהות כמו גם ביטוח. בנוסף, מומלץ להתקין ברכב מצלמת רכב, אשר יכולה לשמש כראייה – במידה ותגיעו למשפט.
  • אין כל ספק כי פגישה עם שוטר היא פגישה מלחיצה למדי בעבור האזרח ההגון, ועל כן ישנה חשיבות רבה לשמירה על קור רוח והתנהגות מכובדת. ככל שתילחצו או תביעו עמדה שלילית כנגדו כדוגמת קללות וצעקות יוביל אתכם באופן כמעט מידי לתשאול, גם אם נמצא כי אינם עם אלכוהול בדמכם. על כן, חשוב מאוד לשמור על קור רוח ולהתנהג בכבוד.
  • במידה והשוטר חושד כי אתם נוהגים בשכרות, ישנה חשיבות רבה לבצע את בדיקת הינשוף. במידה ואתם מסרבים, אתם מוגדרים ע"פ חוק כשיכורים וכתוצאה מכך הרכב יוחרם ורישיונכם יישלל ל 30 יום באופן מידי. לכן, סירוב על בדיקת אלכוהול יכול להיות חמור עוד יותר אצל נהגים אשר נמצא בדמם אלכוהול מעל למותר, כאשר במידה ואכן סירבתם אתם עלולים למצוא את עצמכם עם שנתיים פסילת רישיון כמו גם עמידה לדין.
  • במידה ונמצאתם עם אלכוהול בדם, ישנה חשיבות עליונה להיוועצות באופן מידי עם עורך דין אשר מומחה לתחום התעבורה, וזאת על מנת לקבל ייעוץ משפטי בעת החקירה הראשונית ובמהלך העמידה לדין, באם היא אכן מתרחשת. על כן, במידה ונתפסתם נוהגים בשכרות התייעצו עם עורכי דין תעבורה, ואנו מזמינים אתכם לפנות באופן מידי למספר 052-2526277 לצורך ייעוץ וליווי משפטי.
תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פצוע
עו"ד תעבורה
תביעת נזקי גוף עקב תאונת דרכים

עברתם תאונת דרכים ואתם תוהים מה לעשות עכשיו, אחרי שכבר קיבלתם את הטיפול הרפואי שנזקקתם לו? אם כך, ברור מדוע אתם כדאי שתיקחו בחשבון את האפשרות של הגשת תביעה. יש

הולכת רגל
עו"ד תעבורה
מעבר חציה: מהם החוקים החלים על הולכי הרגל

למרות שלאורך החיים כולנו גם מהווים נהגים וגם הולכי רגל, תמיד כאשר אנחנו נמצאים בתפקיד מסוים אנחנו קצת שוכחים את התפקיד הזה. אחד מהדברים שכן ברורים לנהגים בישראל, למרות שהם

סגירת חוזה
עו"ד תעבורה
עורך דין תעבורה

נהיגה זו אחת מאותן הפעולות שאנחנו עוסקים בהן בחיי היומיום מבלי שבכלל נשים לב. למעשה, כל מי שיש לו רישיון נהיגה רגיל לנהוג וכלל לא עוצר לחשוב על הסיכונים שבעניין.

סגירת תפריט