למה לקחת טוען רבני וכיצד תדעו שהוא מקצוען?

יש שורה ארוכה של תרחישים שיובילו אתכם להסתייע בטוען רבני שילווה אתכם לבית הדין לאחר שתחליטו על גירושין. יצאנו לבדוק מהן הסיבות שעומדות מאחוריהם וחזרנו לכאן עם 3 הסיבות הנפוצות ביותר. הישארו כאן ותגלו את כל המידע הרלוונטי, כולל ההגדרה של טוען רבני והדרך שתאפשר לכם לברר אודות טיבו.

 

תכירו את הטוען הרבני

טוען רבני הוא אדם ירא שמיים שעובד בעיקר מול בתי הדין הרבניים שעוסקים בדיני משפחה. חשוב לציין שהוא הוסמך וקיבל תעודה רשמית ומוכרת ממחלקת בתי הדין הרבניים שמאפשרת לו לעסוק בתחום. הוא מלווה נשים וגברים שעוברים הליך גירושין ואחרים שזקוקים לסיוע בכל הנוגע להליך גיור וצוואות. התפקיד של הטוען הרבני הוא ללוות את לקוחותיו שלא בקיאים בדרך כלל בענייני ההלכה. מומחים בתחום ממליצים להסתייע בשירותיו של הטוען הרבני טרם ההגעה לבית הדין, משום שיש לו היכרות עם התחום וכלים שיאפשרו לשכנע את הדיינים.

 

סיבה ראשונה – הוא מומחה בהלכה

הסיבה הנפוצה ביותר שגורמת לנשים וגברים להסתייע בשירותיו של טוען רבני מקצועי היא ההיכרות שלו עם ההלכה. שכן, מעטים מאתנו מכירים באופן מעמיק בפרטים שקבועים בהלכה ונוגעים לענייני גירושין. זו ההזדמנות לגלות שיש כל מיני עקרונות, מסורות והנחיות שנוגעות להתנהלות מול בית הדין. טוען רבני למד את התחום, כך שיש לו את היכולת לעמוד לצידכם מול הדיינים ולהסביר מהם הקווים שמנחים אותם.

התייעצות עם עורך דין

סיבה שנייה – יש לו ניסיון בגישור ויישוב סכסוכים

הסתייעות בטוען רבני נחשב תאפשר לכם ליהנות משירותי גישור ששומרים על עיקרי ההלכה. שכן, הוא למד את התחום ויש לו את הכלים, הניסיון והכישורים שמובילים לפתרון סכסוכים. חשוב לציין שאין מדובר דווקא בסכסוך שנוגע לעניינים זוגיים, אלא גם אי הסכמה שנובעת מעניינים כלכליים או עסקיים.

 

הדרך למציאת טוען רבני מקצועי

יש היצע רחב של טוענים רבניים שמציעים את שירותיהם במקומות שונים ברחבי הארץ. עליכם לערוך בירור מקיף טרם הבחירה בבעל המקצוע שילווה אתכם בהתנהלות מול בית הדין. נדגיש שתצטרכו לקבל חוות דעת מצד יודעי דבר. מדובר לצורך הדוגמא בזוגות שהסתייעו בעבר בשירותיו של טוען רבני, כך שהם יוכלו להעיד על טיבו. ניתן להגיע למידע זה תוך פנייה לחברים, קרובי משפחה או שכנים שהתגרשו לאחרונה. שיטה נוספת שתוביל אתכם לקבלת פרטים עדכניים היא תוך קריאת חוות דעת שפורסמו בפורומים הלכתיים.

 

השורה התחתונה

כדאי להסתייע בשירותיו המקצועיים של טוען רבני טרם ההגעה לבית הדין, משום שזה מומחה בהלכה ויש לו ניסיון רב בגישור ויישוב סכסוכים. בשלב זה אתם יודעים שמדובר באיש מקצוע שצריך ללוות אתכם מהרגע הראשון, כך שנותר לכם רק למצוא את הטוען הרבני הטוב ביותר בתחום, כדי שזה יוביל להתנהלות נכונה מול בית הדין.

עורך דין משפחה עם הלקוח שלהם

אולי תאהבו גם את:

תביעת נזיקין בגירושין

תביעת נזיקין הינה תביעה לפיצוי בגין גרימת נזק של אדם לאחר. תביעות אלו, אשר מוכרות לנו לרוב בהקשר של רשלנות רפואית או תאונות, למעשה קיימות

קרא עוד »
התנגדות לצוואה

אומנם ברוב המקרים כאשר מדברים על צוואות וירושות הכול מתנהל בקלות ובלי בעיות, שכן הצוואה כוללות בצורה מפורטת את רצונו האחרון של הנפטר. עם זאת,

קרא עוד »
איך לבחור מגשר גירושין?

בחירה של מגשר גירושין היא בחירה חיונית לצורך הצלחת הליך הגישור. מהם הפרמטרים אליהם חשוב לשים לב בעת תהליך הבחירה? במאמר זה נספק לכם את

קרא עוד »