התנגדות לצוואה

אומנם ברוב המקרים כאשר מדברים על צוואות וירושות הכול מתנהל בקלות ובלי בעיות, שכן הצוואה כוללות בצורה מפורטת את רצונו האחרון של הנפטר.

עם זאת, יש מקרים מורכבים יותר שבהם אחד כלשהו יחליט שהוא רוצה להגיש התנגדות לצוואה וחשוב להבין איך עושים זאת כדי להגדיל את הסיכוי לקבל צו ביטול לצוואה.

 

מי יכול להגיש התנגדות לצוואה?

בפועל אנחנו רואים שכל אדם שמוגדר "מעוניין בדבר" יוכל להגיש התנגדות לצוואה. לדוגמא, אם אחד מהצאצאים של האדם שהלך לעולמו לא כתוב בצוואה כיורש חוקי, הוא יוכל להחליט שהוא מגיש בקשת התנגדות לצוואה שכן בתור בן של אותו נפטר הוא כמובן מוגדר כמעוניין בדבר. מה שכן, בית המשפט יבחן כמובן כל מקרה לעומקו, שכן זה לא מספיק להיות צאצא של אדם שנפטר כדי לרשת את רכושו. יש מקרים שבהם בית המשפט יחליט שאותו אדם שמעוניין בדבר לא באמת זכאי לקבל חלק מהירושה ולכן חשוב לתכנן את הדברים בצורה מוקפדת ונכונה, בדיוק כפי שבית המשפט דורש.

 

פנו לעורך דין כמה שיותר מהר

במידה ואתם סבורים שמגיע לכם חלק מהירושה של אדם כלשהו אך אתם לא מופיעים בצוואה, תוכלו לבחור מה לעשות בנידון. יש מקרים שבהם אנשים פועלים מתוך אינטרס כלכלי בלבד אך יש גם מקרים שבהם האינטרס שלהם להיות מוכרים כחלק מהיורשים הוא רגשי. זה לא משנה מה הסיבה שמובילה אתכם לפעול בנידון, כי מה שבטוח זה שאתם צריכים לפנות לעו"ד מתאים כמה שיותר מהר. רק עו"ד יוכל להגיש עבורכם את בקשת ההתנגדות לצוואה, אותה יש להגיש לרשם הירושות. חשוב להבין שיש לא מעט גורמים שישפיעו על בית המשפט בעת קבלת ההחלטה, כמו הקרבה שלכם לנפטר, הסיבה שבגללה אתם חושבים שמגיע גם לכם לרשת חלק מרכושו ועוד. בנוסף, גם השאלה באיזה עורך דין תבחרו תשפיע על התהליך כולו ועל השאלה החשובה מכולן: האם בית המשפט יקבל את ההתנגדות שלכם לצוואה או לא.

 

כך בוחרים היום עו"ד

ישראל מוצפת בעורכי דין וחלק מהם מגיעים עם התמחות ספציפית בתחום הירושות והצוואות. עם זאת, זה עדיין לא אומר שכל עו"ד יוכל לתת לכם שירות מספיק טוב ויוכל להגדיל את הסיכוי שלכם לצאת מנצחים מהמאבק שאליו אתם עומדים להיכנס. לכן חשוב לבדוק בשבע עיניים מי יהיה עוה"ד שילווה את התהליך הזה, כי אין סיבה לבחור אדם חובבן או מישהו שאין לו ניסיון. רצוי לעשות בירור אונליין ולקרוא מספר חוות דעת אודות כל עו"ד שנראה לכם רלוונטי, ובמקבי לכך צריך גם לברר עלויות. מה שכן, רגע לפני שתבחרו עו"ד שהתעריף שלו נמוך יותר, כדאי שתזכרו שלפעמים מה שזול יוצא בסופו של דבר מאוד יקר. לכן, אם אתם מחפשים את עורכת הדין הטובה ביותר בתחום הזה, פשוט היכנסו ללינק: https://yochpaz-law.co.il ותראו שלא תצטערו.

 

אולי תאהבו גם את:

תביעת נזיקין בגירושין

תביעת נזיקין הינה תביעה לפיצוי בגין גרימת נזק של אדם לאחר. תביעות אלו, אשר מוכרות לנו לרוב בהקשר של רשלנות רפואית או תאונות, למעשה קיימות

קרא עוד »
איך לבחור מגשר גירושין?

בחירה של מגשר גירושין היא בחירה חיונית לצורך הצלחת הליך הגישור. מהם הפרמטרים אליהם חשוב לשים לב בעת תהליך הבחירה? במאמר זה נספק לכם את

קרא עוד »