מהם תנאי הקבלה ללימודי הנדסה אזרחית ומה חשוב לדעת לפני שמתחילים?

אחד התחומים המבוקשים בשנים האחרונות הוא הנדסה אזרחית, וזאת בשל העובדה שהוא מציע מגוון רחב של הזדמנויות קריירה עם הכנסה ותנאים טובים. אבל לפני שאתם בוחרים ללמוד תחום זה, חשוב שתדעו כמה דברים, ביניהם תנאי הקבלה ועוד.

 

תנאי הקבלה ללימודי הנדסה אזרחית

כדי להתקבל אל לימודי הנדסאי בניין צריך לעמוד באחד מהתנאים הבאים:

  1. תעודת בגרות מלאה: הוכחה לכך שעברתם את כל בחינות הבגרות שלכם בהצלחה.
  2. ציון עובר בשלושה מבחני בגרות: אם אין לכם תעודת בגרות מלאה, תוכלו להראות גיליון ציונים שמוכיח שעברתם את מבחני הבגרות באנגלית, לשון ומתמטיקה.
  3. 12 שנות לימוד: במידה ואתם מעל גיל 35, תוכלו להתקבל על סמך סיום 12 שנות לימוד מלאות במוסד לימודים.
  4. מכינה: אם למדתם במכינה טכנולוגית או מכינה קדם אקדמאית, תוכלו להתקבל אל התוכנית.

אם יש לכם ספק בנוגע לזכאות שלכם, ניתן להתייעץ עם צוות המוסד הלימודי.

תנאי הקבלה ללימודי הנדסה אזרחית

שיקולים חשובים לפני שמתחילים

לפני שאתם מתחילים לימודי הנדסה אזרחית, יש כמה דברים שכדאי שתדעו.

  1. מסלולי לימוד: לימודי הנדסה אזרחית מציעים שני מסלולים עיקריים- ניהול בנייה ותכנון מבנים. המסלול הבסיסי הוא ניהול בנייה בעוד תכנון מבנים הוא מסלול שאפשר להתחיל ללמוד בו לאחר סיום מסלול ניהול בנייה בהצלחה. לכל אחד ממסלולים אלה יש הזדמנויות קריירה משלו, וכדאי לחשוב איזה מהם מתאים יותר עבורכם.
  2. מבנה הלימודים: קיימים מספר מסלולים שונים שהמטרה שלהם היא להתאים את הלימודים לאורח חייכם. אפשר ללמוד במסלול לימודי יום שיכלול כמה ימים מלאים במכללה. לחילופין, אפשר לבחור במסלול ארוך יותר של לימודי ערב וימי שישי, שיאפשר לכם לשלב בין עבודה לבין הלימודים.
  3. תוכנית הלימודים: תוכנית הלימודים בהנדסה אזרחית היא מגוונת וכוללת שלל נושאים, ביניהם מקצועות לימוד כלליים כמו פיזיקה ומתמטיקה, וגם מקצועות ייעודיים לתחום כגון בטיחות בנייה, יסודות מחשב, חומרי בניין ותכנון הנדסי. אלה יעניקו לכם ידע וכלים משמעותיים לעבודה בתחום בהמשך.
  4. בחינות גמר והסמכות: לאחר סיום הלימודים, בכדי לקבל את תעודת הסיום שתסמיך אתכם לעבודה בתחום, יש לעבור מספר בחינות גמר חיצוניות שיוודאו שלמדתם את כל החומר הנדרש ויש לכם את המיומנויות והידע להתחיל בקריירה בתחום.
  5. למי זה מתאים: לימודי הנדסה אזרחית יכולים להתאים לסוגים רבים של אנשים – כאלה שאוהבים פרגמטיות אבל גם כאלה שיש להם צד יצירתי. בסוף זה תלוי בהעדפות האישיות שלכם.

שיקולים חשובים לפני שמתחילים

לסיכום

לימודי הנדסה אזרחית הם לימודים מעניינים שיכולים להוביל לקריירה משמעותית בתחום. לפני שאתם מתחילים ללמוד חשוב שתעברו על תנאי הקבלה כדי לראות שאתם עומדים בהם, ותקראו עוד על מבנה הלימודים והחובות השונות כדי שתגיעו מוכנים אל היום הראשון.

מהם תנאי הקבלה ללימודי הנדסה אזרחית ומה חשוב לדעת לפני שמתחילים

אולי תאהבו גם את:

5 סיבות להשתמש באימות חתימה

כאשר כל כך הרבה תהליכים ומסמכים מועברים באמצעים דיגיטליים, חשוב להבטיח את אמינותם ואת מקוריותם של המסמכים הללו. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות אימות

קרא עוד »
קרעים בלידה

קרעים בלידה הם תופעה שכיחה יחסית הפוגעת בנשים רבות במהלך הלידה. קרעים אלו יכולים להתרחש באזור הנרתיק, הפרינאום (אזור הרקמה בין הנרתיק לפי הטבעת) ואף

קרא עוד »
4 סימנים שבן הזוג בוגד

תחקיר מרתק שעסק בבגידה בין בני זוג ופורסם לפני כמה ימים בערוץ טלוויזיה מרכזי הוביל לשיח ער בנושא. גולשים רבים מצאו את עצמם תרים אחר

קרא עוד »
הכול על תביעות נגד הבנקים

יש מי שסוברים כי תביעות נגד בנקים הן נדירות ביותר. שכן, מדובר בגופים גדולים שעומדים מאחוריהם עורכי דין כרישים שמכירים את התחום באופן מעמיק. החלטנו

קרא עוד »
על סוגי המופעים של מנטליסט

אם אתם עומדים לחגוג אירוע משמח ומרגש, ואתם מחפשים אטרקציה מבדרת ומפתיעה, מופע של אומן חושים יכול להיות פתרון מעולה בשבילכם. אבל אם מעולם לא

קרא עוד »