רשלנות בהריון

לצערנו הרב, לא פעם אנו עדים למקרים בהם רשלנות רפואית הביאה לנזק בריאותי שלנו או של אחד מקרובינו. במקרים הקשים של רשלנות רפואית, היא עלולה לפגועה בעובר בעודו בבטן אימו ולגרום לו לנזק בלתי הפיך או חלילה למוות. הרשלנות כמובן יכולה אף לפגוע בבריאות האם. במקרים כאלו חשוב מאוד שנדע מה הזכויות שלנו וכיצד עלינו לפעול כדי למנוע נזק נוסף.

 

מהי רשלנות רפואית בהיריון?

במהלך ההיריון, על אישה לבצע מספר בדיקות מחייבות. מטרתן היא לוודא כי ההיריון מתקדם כמצופה, שהעובר בריא, שהיא בריאה ושתסמיניה תקינים, ובמידת הצורך להתריע במקרים בהם יש חשש לסכנה או שאחת הבדיקות הרפואיות יצאו לא תקינות.

האחריות על הליך רפואי תקין חל הן על ההורים והן על הגורמים הרפואיים. במידה ואחד הגורמים הרפואיים מבצע את תפקידו בחוסר מקצועיות, חוסר יושר או באופן שפוגע בבריאות העובר או האם, מדובר ברשלנות רפואית. בנוסף, אי ביצוע בדיקה או הליך רפואי אשר רופא מחויב לבצעו משמעו רשלנות רפואית בהריון.

מהי רשלנות רפואית בהיריון 

מה עליי לעשות במקרה של רשלנות רפואית בהיריון?

אם נחשפתם למקרה מסוג זה, עליכם ראשית לנסות ולמזער את הפגיעה שנוצרה בעקבות הרשלנות. לאחר מכן, זוהי זכותכם להגיש תביעה משפטית נגד הגוף הרפואי שביצע את הרשלנות.

תביעות בנושא רשלנות רפואית בהיריון מתחלקות לשלושה סוגים: הראשונה ביניהם היא במקרה בו הרשלנות הביאה לפטירתו של העובר. סוג נוסף של תביעות אלו הוא במקרה של רשלנות שהביאה לנזק רפואי לתינוק. הנזק עלול להתבטא במהלך ההיריון, לאחר הלידה ולעיתים ייתכן והוא יתגלה עם התפתחות התינוק. הנזק יכול להיווצר גם כתוצאה מחוסר אבחון רפואי.

הסוג השלישי של תביעת רשלנות רפואית בהיריון הוא במקרה של הולדה בעוולה. ההורים יטענו במקרה זה כי רשלנות הביאה לאי אבחון של בעיה רפואית אצל העובר שלא הייתה ניתנת למניעה, והביאה למום או נכות. במידה והצוות הרפואי היה מאבחן את הבעיה עוד במהלך ההיריון, אותם הורים היו מחליטים להפסיק אותו.

מה עליי לעשות במקרה של רשלנות רפואית בהיריון

איך אדע לבחור איזה עורך דין לבחור?

בחירת עורך דין מתאים לתביעה שלכם היא קריטית על מנת להשיג את כל הזכויות והפיצויים שמגיעים לכם. החלטה אשר יכולה לסייע היא היוועצות עם משרד עורכי דין גדול היות ומשרדי עורכי דין נחשפים למגוון מקרים רחב ובעלי ניסיון בתחום. בנוסף, מומלץ לפנות לעורך דין שכבר זכה בעבר בתביעות רשלנות רפואית, כדי לוודא שהאיש שמייצג אתכם אכן בקיא בכל הפרטים הרפואיים והמשפטיים.

 

סיכום

מקרים של רשלנות רפואית בהיריון הם מצערים במיוחד ומשאירים את ההורים בתחושות חוסר אמון וקושי בקבלת ההשלכות שנגזרו עליהם. דווקא בתקופה זו חשוב מאוד לא להישאר לבד ולהיעזר בשירותו של משרד עורכי דין על מנת לקבל ליווי צמוד שיעזור לכם לצלוח את התקופה הקשה ולקבל את כל הפיצויים והזכויות המגיעים לכם.

רשלנות בהריון

אולי תאהבו גם את: