חובות כלכליים הם מהקשיים הכי מורכבים בהם ניתן להיתקל בחיים. בלא מעט מקרים מדובר בחובות אשר נוצרו מתוך התנהלות כלכלית לא נכונה, אך לעיתים אלו פשוט חובות אשר נבעו מחוסר מזל ומהצטרפות של מקרים אשר פגעו ביכולתו הכלכלית של החייב. הבעיה העיקרית לגבי חובות היא שהם נוטים להצטבר ולתפוח ככל שלא משלמים אותם, והמצב של החייבים מחמיר במהירות. אספנו עבורכם מספר טיפים פרקטיים להתנהלות במקרים בהם נכנסתם לחוב כלכלי.

 

ללמוד את הפרטים

הטיפ הראשון והחשוב ביותר עבור בעלי חובות הוא להכיר היטב את פרטי החוב. ישנן סיבות רבות ומגוונות בגינן יכול אדם להיכנס לחוב כלכלי וכל חוב שונה מהאחר הן בנסיבות אשר גרמו לו והן בפתרונות האפשריים עבורו. הליך מחיקת חובות בנק לאומי למשל יהיה שונה מהליך של הסדר חוב מול אדם פרטי. על כן, חשוב מאוד לעשות סדר ולהבין את הפרטים החשובים – גודל החוב, האדם או הגוף מולו קיים החוב, תאריך פירעון החוב, משך זמן האיחור בתשלום וריבית על החוב במידה וקיימת. כל אלו יסייעו להבין בצורה הטובה ביותר את המצב בו נמצא החייב ובכך גם להבין את האפשרויות העומדות בפניו וכן המשמעויות הכלכליות של החוב לאורך זמן – הרי אם לא ניתן לשלם את כלל החוב עכשיו, יהיה צורך לשלם אותו בעתיד ובעתיד החוב כמובן יהיה גדול יותר.

 

לא לדחות את הטיפול בחובות

מדובר אמנם בצעד קשה אך הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חובות היא לטפל בהם ברגע שהדבר מובא לידיעתכם. היתלות בתקוות שווא שונות לגבי האפשרות להחזיר את החוב ממש עוד מעט לרוב מתגלה כטעות. במקרים רבים החוב רק הולך ותופח לאורך זמן והדרך הטובה ביותר להימנע מסנקציות קשות בגין חובות (כמו עיקולים שונים, איסור יציאה מהארץ או ביטול רישיון נהיגה) היא להגיע להסדר מול הנושה. רוב הנושים יעדיפו לקבל גם סכום חלקי מהחוב על פני אי קבלת תשלום כלל ועל כן הגעה להסדר בו החייב ממשיך לשלם את חובו באופן המאפשר לו להתקיים כלכלית תהיה כמובן עדיפה עבור שני הצדדים. חתירה להסדר בשלב מוקדם ככל האפשר תשפר את עמדתו של החייב ותאפשר לו להתמודד עם סכום נמוך יותר מאשר הגעה להסדר לאחר דחיות רבות וכן תימנע מתחים מיותרים בין החייב לנושה.

 

ייעוץ מקצועי

הטיפ החשוב ביותר עבור כל מי שנקלע לחובות הוא סיוע של גורם מקצוע בדמות עורך דין מומחה לחובות. מרבית האנשים לא מחזיקים בידע המקצועי המתאים על מנת להבין את האפשרויות הקיימות עבורם וכן כל חוב הוא שונה מהאחר וכולל דקויות והסכמים שונים. עורך דין המומחה לענייני חובות יוכל לסייע לכם בבירור פרטי המקרה ולהבהיר עבורכם מה האפשרויות העומדות לפניכם על מנת להסדיר את החוב.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *