האם חוקר פרטי רשאי לחקור בכירים במשטרה?

חקירה שגרתית מתחילה בנקודה מסוימת, אך לא תמיד אנחנו יודעים היכן היא עלולה להסתיים. בחלק מהפעמים, אנחנו עלולים לגלות כי בחקירה מעורבים גם בכירים במשטרה. במקרים כאלו, האם חוקר פרטי יהיה רשאי לחקור בכירים במשטרה?

 

מורכבות החקירה האזרחית

אנשים פרטיים ובעלי עסקים וארגונים שונים, פונים לשכירת שירותיהם של חוקרים פרטיים מקצועיים ומנוסים, עם התעורר החשד על מקרי בגדי בין בני זוג, גניבות ומעילות בארגון ומקרים נוספים וזאת במטרה להגיע אל האמת בצורה היעילה והמהירה ביותר. הפנייה לחוקר פרטי יכולה להתרחש גם במקרים בהם הצד החוקר מעוניין לשמור על דיסקרטיות מלאה.

כך או כך, לכל חקירה אזרחית המורכבות והמאפיינים הייחודיים לה, באופן הדורש מהחוקר להשתמש באמצעים ושיטות חקירה מתוחכמות, לרבות במכשירים טכנולוגיים מתקדמים, אשר יאפשרו לו להגיע אל חקר האמת בצורה המדויקת והמיטבית.

 

חוקרים פרטיים – הוראות החוק

בין אם מדובר בחקירה של בני זוג ובין אם במקרים של חקירת בכירים, על פעולות החקירה של החוקר הפרטי להתבצע במסגרת הוראות החוק וזאת הן על מנת שממצאי החקירה יהיו תקפים מבחינה משפטית והן בכדי להימנע מעבירה פלילית, היכולה להיות מושתת גם על מזמין החקירה.

כך, לחוקר פרטי אסור בין השאר להתחזות לאחד מגורמי אכיפת החוק בישראל, לבצע האזנות סתר ללא ידיעת אחד הצדדים, להסיג גבול ועוד מגוון פעולות חקירה המתנגשות עם הוראות החוק ולפיכך, כאשר שוכרים את שירותיו של חוקר פרטי, חשוב לוודא כי מדובר בחוקר פרטי מוסמך ובעל רישיון מטעם משרד המשפטים.

 

חקירת בכירים במשטרה

כאמור, כל חקירה יכולה להעלות ממצאים והתפתח בצורות שונות ומפתיעות, עד לכדי גילוי על מעורבות של אנשים בכירים במשטרה, באופן הדורש את חקירתם. וכאן עולה השאלה, האם חוקר פרטי רשאי לחקור בכירים במשטרה?

ככלל, כדאי לדעת כי חלק ניכר מהחוקרים הפרטיים הם יוצאי המשטרה ויחידות ביטחוניות שונות, כך שייתכן בהחלט והם מכירים את אותם בכירים ויחד עם זאת, לחוקר פרטי אסור לחקור בכירים מכהנים במשטרה.

 

כיצד מאתרים חוקר פרטי מוסמך?

כאשר מחפשים אחר חוקר פרטי בעל רישיון והסמכה מטעם משרד המשפטים, חשוב לוודא כי מדובר בחוקר בעל ידע וניסיון של מספר שנים בתחום החקירות, העושה שימוש במגוון שיטות חקירה ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים. בנוסף על הפן המקצועי ועמידה בהוראות החוק, המלצות של לקוחות אחרים, יוכלו אף הן לסייע לנו לוודא כי, עשינו את הבחירה הנכונה.

 

לסיכום

חקירות פרטיות יכולות להסתעף עד לכדי גילוי על מעורבותם של בכירים במשטרה ובנקודה זאת חשוב לדעת כי, על פי הוראות החוק הנוגעות לסמכותם ואופן ניהול החקירה הפרטית, הרי שחוקר פרטי אינו רשאי לחקור בכירים המכהנים במשטרה. במקרים של חריגה מהוראות החוק, ייתכן והחקירה תגיע לכדי עונש מאסר, זאת מלבד פסילת ממצאי החקירה.

לחקור שוטרים בכירים

אולי תאהבו גם את:

קרעים בלידה

קרעים בלידה הם תופעה שכיחה יחסית הפוגעת בנשים רבות במהלך הלידה. קרעים אלו יכולים להתרחש באזור הנרתיק, הפרינאום (אזור הרקמה בין הנרתיק לפי הטבעת) ואף

קרא עוד »
4 סימנים שבן הזוג בוגד

תחקיר מרתק שעסק בבגידה בין בני זוג ופורסם לפני כמה ימים בערוץ טלוויזיה מרכזי הוביל לשיח ער בנושא. גולשים רבים מצאו את עצמם תרים אחר

קרא עוד »
הכול על תביעות נגד הבנקים

יש מי שסוברים כי תביעות נגד בנקים הן נדירות ביותר. שכן, מדובר בגופים גדולים שעומדים מאחוריהם עורכי דין כרישים שמכירים את התחום באופן מעמיק. החלטנו

קרא עוד »
על סוגי המופעים של מנטליסט

אם אתם עומדים לחגוג אירוע משמח ומרגש, ואתם מחפשים אטרקציה מבדרת ומפתיעה, מופע של אומן חושים יכול להיות פתרון מעולה בשבילכם. אבל אם מעולם לא

קרא עוד »