המדריך המלא לנפגעים מתאונות עבודה בצבא

תאונות עבודה בצבא קורות, אך הן לא מדוברות מספיק בקרב הציבור. לכן, מעטים מכירים בהגדרה של תאונות אלה ובהתנהלות הנכונה שצריכה להתקיים לאחר מכן. יצאנו לבדוק את הנושא באופן נרחב וחזרנו עם המדריך הנוכחי שיציג את כל המידע החשוב בנושא. הישארו כאן ותכירו באינפורמציה שאסור לכם לפספס.   

 

מהן תאונות עבודה בצבא?

תאונות עבודה בצבא קורות כאשר חיילים בשירות בקבע וכלל כוחות הבטיחות שנפגעו בפעילות שאינה מבצעית, הם רשאים להגיש בקשה לתביעה בביטוח הלאומי כנפגעי עבודה.

בנוסף, כאשר במהלך השירות, מי שהתגלתה אצלו מחלה בעקבות התנאים שבשירות, יכול להגיש תביעה לביטוח לאומי.

 

נפגעת בתאונת עבודה בצבא? פנה מיד לקבלת ייעוץ משפטי

מעורבות בתאונת עבודה בצבא, מצריכה קבלת ייעוץ משפטי מצד עורך דין יואב אלמגור שיציג בפניכם את השלבים השונים שתצטרכו לבצע. נדגיש שיישום השלבים באופן הולם, יעלה את הסיכויים לקבלת פיצויים כספיים שמגיעים לכם כחוק. נפגעי עבודה בצבא, זכאים לקבל טיפול רפואי מביטוח לאומי ותגמולים כספיים בהתאם לחומרת הפציעה. ישנם מקרים חמורים יותר, שבהם הנפגע אינו יכול לחזור כלל לשירות ולכן, רשאי להגיש תביעה כהכרה בו כנכה. בכל מקרה, כל התהליך יכול להיות מורכב ולכן, חשוב להיוועץ משפטית עם מנוסה בתחום.

 

כך תגיע לעורך דין הטוב ביותר בתחום

בעוד רגע נציג בפניכם את השלבים הנוספים שתצטרכו לבצע ליישם לאחר מעורבות בתאונת עבודה. נדגיש שמוטלת עליכם האחריות בבחירת עורך דין בעל וותק רב בתחום. כך תוכלו להיות בטוחים שהוא יבצע את עבודתו נאמנה ויסייע בהתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח (במידה והייתה מעורבות של כלי הרכב שלכם בתאונה) ובית הדין לדיני עבודה.

 

פנו לאבחון רפואי בהקדם האפשרי

יצרתם קשר עם עורך דין מומלץ בתחום? אם כך, זה הזמן לקבל אבחנה רפואית בבית חולים שנמצא בקרבת מקום. נדגיש שעליכם לגשת לקבלת טיפול רפואי מיד לאחר התאונה. שכן, לעיתים הנפגע סובר שמצבו הכללי טוב, אך לאחר זמן מה הוא עשוי לגלות שאירעה לו פגיעה קשה שתופעות הלוואי שלה מופיעות רק לאחר זמן מה. בדיקה רפואית שמתבצעת באופן מידי, תאפשר לבדוק אם נגרם נזק שמצריך טיפול מידי. שימו לב, עליכם לבקש את הדו"ח הרפואי לאחר סיום הבדיקה, משום שזה ישמש כעדות מכרעת לקיומה של התאונה ולנזקים שאירעו בגינה.

 

צריך להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי

תהליך הגשת התביעה לביטוח לאומי כולל כמה שלבים:

  1. מילוי טופס תביעה לתשלום לפגיעה וכן הודעה שנפגעתם.
  2. בטופס התביעה, יש לפרט כיצד הפגיעה קרתה ומדוע.
  3. סיום התהליך – הגשת הטופס לביטוח הלאומי ידני בסניף הקרוב לביתך או הגשת הטופס אונליין באתר.

 

מילים אחרונות לסיום

כוחות בטחון שנפגעו בתאונות עבודה בשירות, צריכים להכיר בכל המידע שהוצג במדריך זה, על מנת שיוכלו לקבל את הגמלה המגיעה להם מהביטוח הלאומי.

פנה לייעוץ משפטי

אולי תאהבו גם את: