אתר פיצויים – דעו מה הפיצוי המגיע לכם בעיניי החוק

אנשים רבים נקלעים במהלך החיים לסיטואציות רפואיות שבגינן ניתן לתבוע פיצויים אך לא תמיד יודעים כיצד ולמי להגיש תביעות מסוג זה.

לשם כך יש אתר אינטרנט שיכול לסייע.

המאמר ייתן דוגמה על מה ניתן לתבוע ולקבל פיצוי וכיצד האתר יסייע לכם.

 

תביעת תאונת עבודה

תאונות עבודה מתרחשות מדי יום במהלך העבודה, בנסיעה לעבודה ובחזרה ממנה. חוץ מתאונות ששומעים עליהן בתקשורת כמו נפילה מגובה של פועל בנין או פציעה קשה מתקרה שהתמוטטה או ציוד כבד, ישנם גם מקרים של מחלת מקצוע, התקף לב בעבודה, תאונת דרכים בדרך לעבודה או בחזרה ממנה שגם הן נחשבות לתאונת עבודה. ברגע שמתרחשת תאונת עבודה יש לקבל טיפול ראשוני ומסמך מבית החולים בו כתוב שזוהי תאונת עבודה. במקביל יש להודיע למעסיק למלא טפסים לביטוח הלאומי. את התביעה מגישים על מנת לקבל דמי פגיעה עבור 90 הימים במידה ולא ניתן לעבוד. סכום הפיצוי של הביטוח הלאומי מכסה 75% מממוצע המשכורת של 3 החודשים האחרונים. לאחר מכן במידה ועדיין לא מסוגלים לעבוד ניתן להגיש תביעה לדרגת נכות כללית לנפגעי תאונות עבודה בביטוח הלאומי. במידה ויש לנפגע ביטוח פרטי של אובדן כושר עבודה זמני, מלא או חלקי, ניתן לתבוע גם את הביטוח הפרטי, אך לא ניתן לקבל פיצוי כפל ביטוחים.

 

תביעת תאונות אישיות

תאונות אישיות הן תאונות שקורות ביום יום ובגינן יש צורך באשפוז, ימי מחלה רבים, חוסר יכולת לעבוד וכד'. למשל, ילדים בבית הספר ובגן מבוטחים בביטוח תאונות אישיות באופן שמסובסד כמעט כולו על ידי משרד החינוך 24/7 בכל שנה. כלומר, גם שהם אינם נמצאים בבית הספר הם מבוטחים. בנוסף, מקומות עבודה רבים מבטחים את העובדים שלהם בביטוח זה וישנם אף אנשים, בעיקר עצמאים שמבטחים את עצמם. הביטוח מכסה כל מקרה של פגיעה בבית או ברחוב, בחופשה בחו"ל, בעבודה ועוד. הפוליסה מכסה מקרים רבים שהמבוטחים רשאים לתבוע עליהם פיצוי, השתתפות בהוצאות רפואיות, ציוד עזר לשיקום ופיצוי על נכות זמנית ונכות צמיתה. במידה והביטוח הפרטי דוחה את התביעה ניתן לערער או להגיש תביעה משפטית באמצעות עורך דין. אם עוברים תאונת דרכים ניתן לתבוע גם את ביטוח החובה של הפוגע וגם את ביטוח התאונות האישיות.

 

תביעת תאונת דרכים

כאשר מעורבים בתאונת דרכים ונפגעים בנזקי גוף ונפש ניתן לתבוע כאמור בתביעה אזרחית את ביטוח החובה של הפוגע. הולכי רגל שנפגעו בתאונת פגע וברח יתבעו את קרנית שהיא חברה ממשלתית. במקרה שנהג ללא ביטוח חובה נפגע הוא לא יוכל לתבוע את ביטוח החובה על פי חוק נפגעי תאונות הדרכים, אלא רק להגיש תביעת נזיקין. ניתן להיכנס לאתר https://pitzuim.co.il על מנת לקבל סיוע ולדעת מה הפיצוי המגיע לכם בעיני החוק.

 

שעון ומטבעות

אולי תאהבו גם את: